Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs pt. "Katyń - prawda i pamięć"

KONKURS    "KATYŃ - PRAWDA i PAMIĘĆ"

Corocznie organizujemy pod egidą Warszawskiej Solidarności Oświatowej we współpracy z Biurem Edukacji Publicznej Instytutu dyplom50Pamięci Narodowej oraz z Muzeum Katyńskim konkurs pt. "Katyń - prawda i pamięć".

W konkursie biorą udział przede wszystkim uczniowie klas III, są jednak wśród uczestników prawdziwi pasjonaci wiedzy historycznej z klas niższych.

W tym roku w konkursie udział wzięło 21 osób z różnych klas.

Uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsca oraz zdobyli wyróżnienia. Nagrody w tym konkursie funduje Burmistrz Dzielnicy Ursynów, p. mgr Tomasz Mencina, który jednocześnie jest Honorowym Patronem Konkursu.

Za przygotowanie Konkursu odpowiedzialny jest nauczyciel historii, p. mgr Teresa Guła.

Z uwagi na to, że prace konkursowe wykonywane są w odpowiedniej szacie graficznej i mają określoną formę literacką, recenzowane są przez polonistkę, p. mgr Annę Matusiak i plastyczkę, p. mgr Alinę Stępniak.

 

 

 


Autor tekstu: p. Teresa Guła         Autor zdjęć: p. Dorota Maćkowiak